Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Kısa menzil alanlar memnun mu?

refikbas

Üye
Kısa menzil gerçek kullanımda kaç km ye düşüyor. Alanlar memnun mu? Yedek listedeyim uzun menzile geçme konusunda kararsızım. İl dışı sene de en fazla 5-6 kere olabilir. Kullananlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

cagdasca

Üye
Sadece şehir içi ise alınır ama şehirlerarası çok yorar, her 150 km de bir şarj etmeniz gerekir.

Uzun menzil var ben de 2 3 saat yolculuk sonra yarım saat mola yapıyorum uzun yolda etkilemiyor hiç.

hlldru123

Üye
200 km kadar uzun yolda gidiyor.

Yılda 5 6 kez yaptığınız uzun yoldan kastınız 500km üzeriyse uzun menzil tavsiye ederim. Babam için standart menzil aldık gayet memnunuz ancak ben çok sık uzun yolda kullanmak zorunda olduğum için uzun menzil bakıyorum. Memnuniyet tamamen sizin şartlarınıza bağlı.

refikbas

Üye
200 km kadar uzun yolda gidiyor.

Yılda 5 6 kez yaptığınız uzun yoldan kastınız 500km üzeriyse uzun menzil tavsiye ederim. Babam için standart menzil aldık gayet memnunuz ancak ben çok sık uzun yolda kullanmak zorunda olduğum için uzun menzil bakıyorum. Memnuniyet tamamen sizin şartlarınıza bağlı.
Şehir dışı neden 200 km düşüyor. 110 km hızla gitsek kaç km gider? Babanızın aracı Şehir içi kaç km gidiyor.

hlldru123

Üye
Şehir dışı neden 200 km düşüyor. 110 km hızla gitsek kaç km gider? Babanızın aracı Şehir içi kaç km gidiyor.
Geçen hafta yüzde 75 şarjla kış lastiği kullanarak 110kmh hız sabitleyici ile klima kapalı 220 km yaptım. Şehir içi sakin kullanımda 300kmyi bulur. Menzil hesaplanırken düz yolda sabit bir hızda kullanarak hesaplıyorlar. Gerçekte ise yokuş, bozuk yol rüzgar gibi koşullar var menzili düşürüyor bunlar.

M.C.

Üye
Uzu menzil alın. Daha uzun aralıklarla şarz edecğiniz için pil ömrü uzun olur.

İmkanınız varsa uzun menzil alın. Isıtıcı, klima vb. doğrudan bataryadan çalıştığı için menzilinizi doğrudan etkiliyor. Hele de kış mevsiminde özellikle soğuk memleketlerde menzil çok düşüyor. Henüz yaz mevsimini görmedik ama muhtemelen klima gerektiren memleketlerde de aynı durum söz konusu olacaktır. Ama sadece şehir içinde ve kısa mesafe (iş-ev, ev-okul vb.) için alınacaksa kısa menzil yeterlidir.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,994
Son üye
receps53